Home Bota SOFT NEWS – Votoi edhe pse Ă«shtĂ« 106… vjeçe!

SOFT NEWS – Votoi edhe pse Ă«shtĂ« 106… vjeçe!

1 min read
0
1,047

ÇITA’ DI KASTELO (Itali), 4 mars /ATSH-ANSA/ – TĂ« votosh Ă«shtĂ« njĂ« e drejtĂ« e shenjtĂ« qĂ« duhet tĂ« mbrohet dhe tĂ« ushtrohet gjithmonĂ«, thotĂ« 106-vjeçarja italiane Luisa Zappitelli, pasi votoi sot nĂ« Çita’ di Kastelo pĂ«r zgjedhjet parlamentare qĂ« po zhvillohen nĂ« Itali.

Për herë të parë Zappitelli, siç tregon vetë ajo, ka votuar në 2 qershor të vitit 1946, kur së bashku me familjen dhe një grup mikeshash bëri disa kilometra më këmbë deri në qendrën e votimit.

Gjatë 72 viteve të fundit, zonja e moshuar ka votuar në të gjitha llojet e zgjedhjeve në vend, përfshirë referendumet./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…