Home Lajme Nga Vendi Sport – BotĂ«rori 2018: Gjermania pĂ«r fazĂ« pĂ«rgatitore nĂ« Appiano

Sport – BotĂ«rori 2018: Gjermania pĂ«r fazĂ« pĂ«rgatitore nĂ« Appiano

1 min read
0
150

TIRANE, 15 dhjetor /ATSH-ANSA/. – Ekipi kombetar i Gjermanise ne futboll, kampion i botes ne fuqi, do te zhvilloje nje faze pergatitore para Boterorit, ne Appiano, prane Bolzano, nga 23 maji deri me 4 qershor.

Kjo eshte konfirmuar nga presidenti i procinces se Bolzano, Arno Kompatscher.

Kjo eshte hera e katert qe Gjermania zgjedh per faze pergatitore per nje boteror provincen e Bolzano: ne 1990 ka qene ne  Caldaro, ne 2010 ne Appiano, ndersa ne 2014 ne Val Passiria.

“Provinca dhe komuna e Appiano ofrojne kushte mjaft te mira per pergatitjet per nje boteror”, theksoi  Kompatscher.  /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…