Home Lajme Nga Vendi Sport – Klasifikimi i FIFA-s: Gjermania vazhdon tĂ« kryesojĂ«

Sport – Klasifikimi i FIFA-s: Gjermania vazhdon tĂ« kryesojĂ«

1 min read
0
157

TIRANE, 21 dhjetor /ATSH-AFP/. – Gjermania, gjithnje e ndjekur nga Brazili dhe Portugalia, eshte ne krye te klasifikimit mujor te FIFA-s, publikuar te enjten.

Kampionet e botes ne fuqi, gjermanet, te cilet kane fituar te gjitha ndshjet e tyre kualifikuese, jane favorite per Kupen e botes 2018 ne Rusi.

Klasifikimi i FIFA-s i 21 dhjetorit 2017:

1. Gjermani

2. Brazil

3. Portugali

4. Argjentine

5. Belgjike

6. Spanje

7. Poloni

8. Zvicer

9. France

10. Kili

64. Rusi   /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…