Home Bota SPORT – Neymar operohet me sukses, tre muaj jashtĂ« fushe

SPORT – Neymar operohet me sukses, tre muaj jashtĂ« fushe

1 min read
0
1,095

PARIS, 4 mars /ATSH-AA/ – Sulmuesi i ”Paris Saint Germain” (PSG), Neymar, pas lĂ«ndimit Ă«shtĂ« operuar me sukses dhe tani e pret njĂ« pushim prej dy deri nĂ« tre muaj.

Klubi nga Parisi njoftoi se Neymar menjëherë pas operacionit ka filluar procesin e rehabilitimit.

Mjeku i kombëtares së Brazilit, Rodrigo Lasmar, ka kryer operacionin në Brazil dhe pret që Neymar të jetë jashtë fushe deri në tre muaj.

Pritet që sulmuesi të jetë i gatshëm të luaj për Brazilin në Kampionatin Botëror në qershor./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…