Home Lajme Nga Vendi Sport – Presidencialet e FIFA-s: Edhe njĂ« muaj nga pĂ«rballja mes pesĂ« kandidatĂ«ve

Sport – Presidencialet e FIFA-s: Edhe njĂ« muaj nga pĂ«rballja mes pesĂ« kandidatĂ«ve

1 min read
0
125

votim fifaTIRANE, 25 Janar /ATSH-AFP./. – Pese pretendentet per presidencen e FIFA-s do te presin edhe nje muaj per mbledhjen e perfaqesuesve te 209 federatave per te zgjedhur pasardhesin e Joseph Blatter.
Pas skualifikimit te Michel Platini, president i UEFA-s, i pezulluar per 8 vjet, do te jene pese kandidate qe do te garojne me 26 shkurt ne Zurich, me favorite Cheikh Salman (Bahreïn), president i Konfederates Aziatike dhe italo-zvicerani Gianni Infantino, sekretar i pergjithshem i UEFA.
Krahas tyre jane edhe tre pretendentet e tjere: francezi JérÎme Champagne, ish-sekretar i pergjithshem ndihmes i FIFA-s, Princi Ali i Jordanise dhe biznesmeni afrikano-jugor Tokyo Sexwale. /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…