Home Lajme Nga Vendi Sport – PSG-Real: “EshtĂ« finalja qĂ« e presin tĂ« gjithĂ«”, sipas Neymar

Sport – PSG-Real: “EshtĂ« finalja qĂ« e presin tĂ« gjithĂ«”, sipas Neymar

2 min read
0
159

TIRANE, 24 dhjetor /ATSH-AFP/. – “EshtĂ« finalja qĂ« e presin tĂ« gjithĂ«”: edhe pse  me pushime nĂ« Brazil pĂ«r Krishtlindje, sulmuesi i Parisit SG, Neymar, nuk harron rĂ«ndĂ«sinĂ« pĂ«r tĂ« dhe ekipin e tij tĂ« 1/8 te finales tĂ« LigĂ«s sĂ« KampionĂ«ve kundĂ«r Real Madrid nĂ« shkurt-mars.

“ËshtĂ« duke u afruar, po vjen. Do tĂ« ndodhĂ« shpejt, ne jemi duke u pĂ«rgatitur pĂ«r tĂ« luajtur kĂ«tĂ« ndeshje tĂ« madhe”, tha kapiteni brazilian pĂ«r kanalin televiziv Globo tĂ« shtunĂ«n, pasi mori pjesĂ« nĂ« njĂ« ndeshje bamirĂ«sie pranĂ« Sao Paulo. nga shoku i tij Nene.

Për PSG, që kurrë nuk ka arritur të kapërcejë fazën çerekfinale në C1 që nga ardhja e pronarëve të Katarit, synimi është të eliminojë Realin.

Real do të presë PSG në Madrid më 14 shkurt për ndeshjen e parë dhe kthimi do të luhet në Paris më 6 mars. /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…