Home Lajme Nga Vendi Sport – SpanjĂ«- Pique: Transferimi i Neymar, “njĂ« dĂ«m” pĂ«r BarcelonĂ«n

Sport – SpanjĂ«- Pique: Transferimi i Neymar, “njĂ« dĂ«m” pĂ«r BarcelonĂ«n

1 min read
0
149

TIRANE, 16 dhjetor /ATSH-ANSA/. – Transferimi i Neymar te PSG “ka qene njĂ« dĂ«m pĂ«r BarcelonĂ«n”.

Keshtu eshte shprehur  Gerard PiquĂš, i cili nĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r “Telegraph” foli pĂ«r shitjen e brasilianit, per Katalonjen dhe Pep Guardiola.

“Me Neymar kam njĂ« marredhenie optimale”, ka deklaruar mbrojtesi i Barçës. Por, largimi i tij ka qene nje dĂ«m per klubin. Jam miku i tij dhe kam kĂ«rkuar tĂ« jem i drejtĂ« dhe i sinqertĂ« me tĂ«, si tifoz i Barcelones them se nuk beri mire qe iku”.

Lidhur me Pep Guardiolen, Pique theksoi: “PĂ«r mua Ă«shtĂ« njĂ« nga teknikĂ«t mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« botĂ«s, nĂ« katĂ«r vitet qĂ« kemi qenĂ« bashke, kemi fituar shumĂ« tituj, duke luajtur njĂ« futboll tĂ« ndryshĂ«m nga zakonisht. Nje futboll qe tashme ai po e aplikon te Manchester City”. /a.ke/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Almarina Gegvataj
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…