Home Bota SPORT – Zidane: PSG e rrezikshme edhe pa Neymarin

SPORT – Zidane: PSG e rrezikshme edhe pa Neymarin

3 min read
0
549

MADRID, 3 mars /ATSH-AA/ – Trajneri i kampionit aktual evropian Real Madridit, Zinedine Zidane, nuk i frikĂ«sohet faktit se ”Paris Saint-Germain” nĂ« ndeshjen e kthimit nĂ« tĂ« tetĂ«n e finales nĂ« LigĂ«n e KampionĂ«ve do tĂ« luajĂ« pa njĂ«rin nga lojtarĂ«t mĂ« tĂ« mirĂ«, Neymar.

Përkundrazi, Zidane paralajmëron se klubi edhe pa brazilianin e lënduar është një skuadër jashtëzakonisht e rrezikshme.

MĂ« 6 mars, Real nĂ« ”Parkun e Princave” do tĂ« mbrojĂ« epĂ«rsinĂ« ndaj PSG-sĂ« nga ndeshja e parĂ« me rezultatin 3-1.

“PSG Ă«shtĂ« skuadĂ«r jashtĂ«zakonisht e fortĂ« dhe jam i bindur se lojtarĂ«t qĂ« zĂ«vendĂ«sojnĂ« Neymarin do tĂ« jenĂ« shumĂ« tĂ« mirĂ«, kĂ«shtu qĂ« mendoj se nuk do ta kemi lehtĂ«. Na vjen keq pĂ«r tĂ«, por aktualisht ne jemi fokusuar pĂ«r ndeshjen e sĂ« shtunĂ«s kundĂ«r Getafes”, tha Zidane pĂ«r mediat spanjolle.

Neymar u lĂ«ndua tĂ« dielĂ«n nĂ« ndeshjen e kampionatit francez kundĂ«r ”Olympique Marseille”, kĂ«shtu qĂ« do tĂ« humbasĂ« pĂ«rfundimin e sezonit me ”Paris Saint-Germain”, ndĂ«rsa tani Ă«shtĂ« nĂ« pikĂ«pyetje nĂ«se do tĂ« jetĂ« gati pĂ«r KupĂ«n e BotĂ«s.

Sot, brazilianin e pret një ndërhyrje kirurgjikale në frakturë, në kockën metatarsale në shputë, pas së cilës do të dihet se sa saktësisht do të pauzojë. Parashikimet e ekipit të mjekëve të përfaqësuesit brazilian thonë se kjo do të zgjatë nga dy e gjysmë deri në tre muaj./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…