Home Ceshtjet Sociale “TĂ« dashuruar nĂ« azil”, Veliaj i marton nĂ« emision live

“TĂ« dashuruar nĂ« azil”, Veliaj i marton nĂ« emision live

3 min read
2
169

TIRANE, 15 Shkurt/ATSH-Z.Tosku/-Shën Valentini, ishte një ditë e veçantë jo vetëm për çiftet që kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre, por edhe për kryetarin e bashkisë, Erion Veliaj.

Nga të gjitha dashuritë që ka celebruar gjatë këtyre viteve në krye të bashkisë së Tiranës, asnjëra nuk ka qenë si ajo e djeshmja. Ethemi, 83-vjeçar dhe Vangjelica, 70-vjeçare janë njohur në azil, në Tiranë.

TĂ« ftuar nĂ« ‘Top Magazine’, ata rrĂ«fyen si u njohĂ«n dhe e pĂ«lqyen menjĂ«herĂ« njĂ«ri-tjetrin. Vangjelica, pas disa vitesh qĂ« jetoi nĂ« Greqi, u kthye nĂ« ShqipĂ«ri pĂ«r tĂ« mos humbur pensionin. Pasi pĂ«rfundoi nĂ« azil, u njoh me Ethemin, i cili e pĂ«lqeu sapo e pa. Pas tri ditĂ«sh, tregon ajo, ai i propozoi qĂ« tĂ« rrinin bashkĂ«, meqenĂ«se kishte vĂ«nĂ« re qĂ« ajo ishte edhe pa mbĂ«shtetje.

Pasi Vangjelica pranoi, ata prej një viti e ndajnë kohën bashkë në azil. Por nuk flenë bashkë. Sipas rregullave të azilit, burrat dhe gratë jetojnë në ambiente të ndara. Me ndihmën e kryebashkiakut të Tiranës, Ethemi dhe Vangjelica kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë. Para se të celebronte këtë dashuri, Veliaj tha se kjo ishte martesa që ka moshën më të madhe që ai ka celebruar, por, siç theksoi ai, ka pasur shumë martesa të çuditshme, të cilat i kanë bërë përshtypje. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Ceshtjet Sociale
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…