Home Lajme Nga Vendi Teminat protagonistet e pranverë-verë 2018

Teminat protagonistet e pranverë-verë 2018

4 min read
0
326

TIRANË, 3 Mars/ATSH/.- Teminat dhe xixat kthehen pĂ«r tĂ« ndriçuar veshjet e aksesorĂ«t mĂ« magjepsĂ«s.

Protagoniste absolute në pasarela për pranverë verë 2018, teminat janë të afta të japin një prekje shkëlqyese edhe veshjeve të ditës , mjafton të dini ti kombinoni.

Sigurisht jo gjithmonë është e lehtë për ti veshur, veçanërisht nëse bëhet fjalë për fustane të shkurtër ose të gjatë.

Ja disa rregulla bazë për të ndjekur që mos të gaboni ose të gjendeni me veshje të tepruar.

Si të vishni një fustan të gjatë: këshilla të dobishme

– Para sĂ« gjithash, mbani mend gjithmonĂ« rastin pĂ«r tĂ« cilin ju do ta vishni: gjatĂ« ditĂ«s mĂ« mĂ«irĂ« shmangni veshjet me temina shumĂ« tĂ« spikatura, do tĂ« dukeshin si jo tĂ« pĂ«rshtatshme.

NdĂ«rsa pĂ«r njĂ« mbrĂ«mje tĂ« veçantĂ« ose njĂ« parti, rrugĂ« tĂ« lirĂ« fustaneve dhe fundeve tĂ« mbuluara me me temina efekt metal , gjithmonĂ« duke i “zbutur”, me aksesorĂ« tĂ« thjeshtĂ«, si njĂ« çantĂ« portofol ose kĂ«pucĂ« lĂ«kure pa shumĂ« dekore. Edhe bizhuteritĂ« duhet tĂ« zgjidhen me kujdes: jo njĂ« palĂ« vathĂ« tĂ« varur ose varĂ«se shumĂ« tĂ« ngarkuara, mĂ« preferoni bizhuteri elegante.

– Semafor jeshil pĂ«r çantat dhe kĂ«pucĂ«t me temina, edhe nĂ« njĂ« veshje rastĂ«sore dite. NjĂ« shembull? Kombinimi klasik i xhinseve me njĂ« bluzĂ« bĂ«het i çmuar me njĂ« palĂ« pantofla me gurĂ«, ose çantĂ« me temina. Zgjidhja perfekte pĂ«r tĂ« qenĂ« trend, pa ekzagjeruar.

– Kujtoni gjithmonĂ« qĂ« gjĂ«ja mĂ« e rĂ«ndĂ«sishme Ă«shtĂ« tĂ« ndiheni rehat me atĂ« çfarĂ« vishni, sharmi dhe siguria shkojnĂ« nĂ« tĂ« njĂ«jtin hap.

Nëse nuk të pëlqen të tërhiqni vëmendjen, kjo tendencë nuk është e duhura për ty, duke qenë se mbledh shikimet; më mirë zgjidhni një stil më klasik e të rafinuar.

Gati për tu kënaqur? Kemi seleksionuar veshjet dhe aksesorët më të bukur e më në tendencë.

Zbuloni galerinë dhe lëreni veten të tundoheni nga fustane, bluza , funde dhe shumë aksesorë të shkëlqyeshëm./DonnaModerna/k.s/

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Klotilda Saracini
Load More In Lajme Nga Vendi
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…