Home Ceshtjet Sociale Tiranë, nis fushata për pagesat e ujit dhe kontratat e reja

Tiranë, nis fushata për pagesat e ujit dhe kontratat e reja

3 min read
0
202

TIRANE, 22 Janar/ATSH-Z.Tosku/-Bashkia e Tiranës po merr masa për mbledhjen e pagesave të konsumatorëve debitorë ndaj ujësjellësit, krahas investimeve për rehabilitimin e rrjetit.

Prej kësaj të hëne ka nisur fushata e ndërgjegjësimit për qytetarët mbi pagesën e faturave të prapambetura të ujit të pijshëm si dhe lidhjen e kontratave të reja.

Në përfundim të fushatës së ndërgjegjësimit dhe lidhjeve vullnetare, do të nisë identifikimi i abuzuesve, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit.

Bashkëpunimi i ngushtë në mes qytetarëve dhe Ujësjellës Kanalizime Tiranë është tashmë një aset për të rritur më shumë efikasitetin e punës në shërbim të qytetarëve.

NdĂ«rkaq, Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« riparimi i shpejtĂ« i defektit nĂ« rrjetin e ujit tĂ« pijshĂ«m nĂ« rrugĂ«n “Ibrahim Rugova” nga Bashkia e TiranĂ«s, i dha fund problematikĂ«s sĂ« sinjalizuar nga banorĂ«t e kĂ«saj zone nĂ« rrjetin e shpĂ«rndarjes sĂ« ujit. Linja brenda pak orĂ«ve rifilloi furnizimin normal. Gjithashtu, nga data 1 shkurt, bashkitĂ« do tĂ« fillojnĂ« verifikimin e pagesave pĂ«r punonjĂ«sit e tyre, tĂ« cilĂ«t do tĂ« nĂ«nshkruajnĂ« njĂ« deklaratĂ« dhe do tĂ« paraqesin edhe librezĂ«n e pagesave tĂ« ujit. NjĂ« investim i rĂ«ndĂ«sishĂ«m nisi sot nĂ« fillim tĂ« rrugĂ«s “Petro Nini Luarasi” pranĂ« shkollĂ«s sĂ« baletit. Punimet pĂ«r kĂ«tĂ« zonĂ« tĂ« rĂ«ndĂ«sishme tĂ« TiranĂ«s u finalizuan me njĂ« ritĂ«m tĂ« shpejtĂ«. Sipas UKT-sĂ«, investimi i ri i ujit tĂ« pijshĂ«m nĂ« kĂ«tĂ« zonĂ« synon tĂ« rrisĂ« ndjeshĂ«m kapacitet e transmetimit dhe cilĂ«sinĂ« e shĂ«rbimit ndaj qytetarĂ«ve. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Zina Tosku
Load More In Ceshtjet Sociale
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…