Home Bota UKRAINË – Vriten tre ushtarĂ«, pavarĂ«sisht armĂ«pushimit

UKRAINË – Vriten tre ushtarĂ«, pavarĂ«sisht armĂ«pushimit

1 min read
0
111

zzKIEV, 27 shkurt /ATSH-AFP/ – Tre ushtarĂ« ukrainas janĂ« vrarĂ« gjatĂ« 24 orĂ«ve tĂ« fundit nĂ« lindjen separatiste tĂ« vendit, pas dy ditĂ«sh tĂ« qeta dhe pavarĂ«sisht amrĂ«pushimit mes palĂ«ve, njoftoi sot zĂ«dhĂ«nĂ«si ushtarak ukrainas, Andri Lisenko.

“Tre ushtarakĂ« janĂ« vrarĂ« dhe shtatĂ« tĂ« tjerĂ« janĂ« plagosur gjatĂ« 24 orĂ«ve tĂ« fundit”, tha Lisenko, pa sqaruar rrethanat e vdekjes sĂ« tyre.

Armëpushimi mes palëve filloi më 15 shkurt, në ndërkohë që ushtria ukrainase dhe separatistët prorusë kanë njoftuar edhe tërheqjen e armatimeve të rënda nga linja e frontit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arian Jorgaqi
Load More In Bota
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…