Home Krimi, Ligji dhe Drejtesia Vdekja e elektriçistit në Roskovec, policia ndalon dy persona

Vdekja e elektriçistit në Roskovec, policia ndalon dy persona

2 min read
0
245
Foto ilustruese
Foto ilustruese

TIRANË, 2 Dhjetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-.  Vdekja tragjike e elektriçistit nĂ« Roskovec tĂ« Fierit ka çuar nĂ« pranga dy persona, nĂ«n akuzĂ«n e “Shkeljeve tĂ« rregullave tĂ« mbrojtjes nĂ« PunĂ«”.

Sipas policisĂ«, nĂ« kuadĂ«r tĂ« hetimeve pĂ«r vdekjen gjatĂ« detyrĂ«s tĂ« elektricistit S.V, i cili ishte duke punuar nĂ« Fshatin Kurjan tĂ« Roskovecit mĂ« datĂ« 30 NĂ«ntor, u ndaluan dy shtetas,Tafil Çepele, 63 vjeç, banues nĂ« Kuman, Roskovec (elektriçist). Tajar Zhupani, 63 vjeç, banues nĂ« MarinĂ«z, Roskovec (elektricist).  

Ndalimi i kĂ«tyre shtetasve u bĂ« pasi nĂ« datĂ«n 30.11.3017, rreth orĂ«s 16:15, nĂ« fshatin Kurjan, Roskovec e konkretisht nĂ« linjĂ«n e fidrit nr 2 DrizĂ«, gjatĂ« kryerjes sĂ« punimeve, Ă«shtĂ« goditur nga tensioni i lartĂ« dhe pĂ«r pasojĂ« ka gjetur vdekjen elektricisti shtetasi S.V.  Materialet i kaluan pĂ«r hetime tĂ« mĂ«tejshme ProkurorisĂ« pranĂ« GjykatĂ«s sĂ« ShkallĂ«s sĂ« ParĂ« pĂ«r veprĂ«n penale “Shkelje e rregullave tĂ« mbrojtjes nĂ« punĂ«”, parashikuar nga Neni 289 i Kodit Penal. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arbi Fortuzi
Load More In Krimi, Ligji dhe Drejtesia
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…