Home Art, Kulture dhe Argetim VIDEO/ Kumbaro një kartolinë shumëngjyrëshe urimi për festat e fundvitit

VIDEO/ Kumbaro një kartolinë shumëngjyrëshe urimi për festat e fundvitit

1 min read
0
177

TIRANE,27 Dhjetor /ATSH/ – Ministrja e KulturĂ«s Mirela Kumbaro, pĂ«rmes njĂ« video shumĂ« interesante, ka uruar festat e fundvitit.

Video vjen si një kartolinë shumëngjyrëshe me aktivitet kulturore dhe artistike që kjo ministri ka organizuar gjatë vitit 2017 .Tirana gjatë 2017 ka qënë e mbushur me aktivitet dhe artëdashësit kanë shijuar dhe po shijojnë këto festa në teatro,kinema,opera e festivale si destinacione kulturore dhe edukative dhe për brezin e ri .

Në këtë video shihet ministrja Kumbaro, duke shpërndarë disa dhurata për fëmijë, shihet edhe sopranoja e njohur Inva Mula, e po ashtu shumë bashkëpunëtorë të Kumbaros.

 Për më shumë shikojeni videon dhe shijoni këtë atmosferë të bukur festash.

/a.a/ /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Adela Alla
Load More In Art, Kulture dhe Argetim
Comments are closed.

Check Also

KINEMA – PesĂ« gjigantĂ« pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r çmimin Oscar

LOS ANXHELES, 4 mars /ATSH-ANSA/ – NĂ« kĂ«tĂ« pesĂ«she pĂ«r filmin mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« huaj pĂ«r…