Home Kryesor VIDEO/ Turistët e huaj drejt Thethit përmes Malit të Shoshit duke çarë borën

VIDEO/ Turistët e huaj drejt Thethit përmes Malit të Shoshit duke çarë borën

2 min read
0
258

TIRANË, 26 Shkurt / ATSH / – VizitorĂ« tĂ« huaj tĂ« ardhur nga Çekia dhe Polonia nuk kanĂ« munguar edhe kĂ«tĂ« fundjavĂ« tĂ« ngjiten nĂ« lartĂ«sitĂ« e Thethit.

Kjo luginë e rrethuar mes Alpeve u ngjall kureshtje aventurierëve edhe këto ditë me borë.

Por udhëtimi drejt Thethit mbetet problematik, sepse trashësia e dëborës është e madhe.

Por, “gjĂ«rat e bukura janĂ« ato mĂ« tĂ« vĂ«shtirat”, kjo shprehje i bie pĂ«rshtat mĂ« sĂ« miri Thethit kĂ«to ditĂ«.

Nga rangersat e AdZM-së Shkodër, vijnë njoftime se dje, janë nisur për në Theth vizitorë të aventurës së dëborës, që me makina të posaçme kanë arritur të çajnë borën dhe të mbërrijnë në destinacion.

E ndërsa rruga mbetet e bllokuar dhe zona e izoluar për më shumë se gjysmën e vitit, njerëz të apasionuar pas natyrës e zgjedhin herë pas here ketë bukuri të rrallë të Alpeve tona.

Reshjet e borës vetëm sa ja kanë shtuar adrenalinën vizitës së tyre në këtë aventurë.

Rruga për në Theth përshkon gjithë Dukagjinin, Prekal, Kirë, Shosh, Shalë. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Nikolla Lena
Load More In Kryesor
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…