Home Aktualitet Vritet vëllai i ish-deputetit Arben Ndoka, policia nis hetimet

Vritet vëllai i ish-deputetit Arben Ndoka, policia nis hetimet

2 min read
0
286

TIRANË, 9 Dhjetor/ATSH-Arbi Fortuzi/-. NjĂ« ngjarje e rĂ«ndĂ« ka ndodhur sot nĂ« LezhĂ«, ku vĂ«llai i ish-deputetit Arben Ndoka, AleksandĂ«r Ndoka Ă«shtĂ« ekzekutuar me armĂ« zjarri gjatĂ« natĂ«s.

Sipas policisĂ« sĂ« LezhĂ«s, trupi i pa jetĂ« i NdokĂ«s Ă«shtĂ« gjetur nga familjarĂ«t e tij, rreth orĂ«s 04:25′, teksa kanĂ« njoftuar menjĂ«herĂ« policin.

ShĂ«rbimet e PolicisĂ« kanĂ« shkuar menjĂ«herĂ« nĂ« lagjen “NĂ«nĂ« Tereza”, ku kanĂ« konstatuar se nĂ« mjetin tip “Mitsubish”, me targa AA 382 SE, ndodhej trupi i pajetĂ« i shtetasit A.N.,48 vjeç, banues nĂ« lagjen “NĂ«nĂ« Tereza” LezhĂ«, i vrare me arme zjarri nga persona akoma tĂ« paidentifikuar.

Sipas njoftimit zyrtar të policisë, grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorit ndodhet në vendin e ngjarjes ku po vazhdojnë hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Policia sqaron se “janĂ« ngritur pika kontrolli si dhe po bĂ«het krehja e zonĂ«s me qĂ«llim kapjen e autorĂ«ve. NĂ« mbĂ«shtetje tĂ« veprimeve qĂ« po kryhen nga D.V.P. LezhĂ« pĂ«r kapjen e autorĂ«ve, janĂ« dĂ«rguar edhe dy grupe tĂ« F.N.SH. ShkodĂ«r”. /a.g/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ''Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare'', ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Load More Related Articles
Load More By Arbi Fortuzi
Load More In Aktualitet
Comments are closed.

Check Also

Uashington DC, Rama: Shqiptarët dorëzuan listën e floririt, por jo hebrenjtë

TiranĂ«, 4 Mars/ATSH/- Kryeministri Edi Rama ka marrĂ« pjesĂ« sot nĂ« KonferencĂ«n Vjetore tĂ« K…